بادگیر شیشه

بادگیر شیشه یا آفتابگیر خودرو

بادگیر شیشه یا آفتاب گیر

همه چیز در مورد بادگیر شیشه یا آفتابگیر خودرو:

در ابتدا باید از عملکرد آفتابگیر آگاهی لازم را بدست آورد. این وسیله قطعه ایست که بر روی پنجره های خودرو نصب مشود. طریقه نصب آفتابگیر نیز بسیار مهم است. دو دلیل برای نصب آفتابگیر وجود دارد. اول اینکه در هنگام رانندگی اگر شیشه خودرو را خواسته باشید باز نمایید. با صدای زیاد باد مواجه خواهید شد و همچنین این باد موجب آزار سرنشینان خواهد شد. با نصب آفتابگیر از ورود باد به داخل خودرو و سروصدای زیاد آن تا حد قابل توجه ای کاسته می شود. این دلیل خود بر نام تجاری آفتابگیر تاثیر داشته که موجب نامیدن این وسیله به بادگیر نیز شده است. دلیل دوم برای نصب آفتابگیر و یا همان باران گیر این است. که در ابتدا و انتهای روز زمانی خورشید از نزدیک زمین نور افشانی مینماید و راننده را دچار ناراحتی در دید مینماید. که بدلیل دودی بودن این وسیله و نصب آن بر روی پنجره های خودرو کمک زیادی در راحت بودن دید راننده در هنگام صبح و یا غروب می نماید. نکته بسیار مهم در نصب بادگیر پنجره های خودرو انتخاب کالای مرغوب و با دوام است. در اتوپارت نت این محصول بدلیل اینکه باید در برابر آفتاب مقاومت زیادی داشته باشد و نیز باد که در اثر حرکت خودرو مستقیم روی این محصول اثر میگذارد. باید از مواد خاصی تولید شود، تنها از شرکت تایوان تهیه و توزیع میگردد. در تولید این اقلام، مهندسی خاصی باید در نظر گرفته شود. زیرا این اقلام بصورت آپشن میباشد . یعنی علاوه بر استحکام و مرغوبیت جنس این قبیل کالاها باید نحوه نصب بر روی خودرو با توجه به سلیقه افراد مختلف طراحی گردد. تا اولا به خودرو آسیب نرساند و ثانیا باید بسیار محکم و بادوام در محل نصب قرار گیرد. و ثالثا افراد علاوه بر کارایی قطعه آپشن از نصب این وسیله بر روی خودروی خود احساس رضایت نمایند. برای نصب آفتابگیر و یا همان بارن گیر نیز باید از افراد آشنا به این محصول و وارد به نصب استفاده نمود.

استفاده از آفتابگیر ( بادگیر شیشه)  در خودروهایی که سانروف ندارند اهمیت بیشتری دارد. زیرا در مسافرت های زمان بر هنگام استفاده از تهویه مطبوع خودرو رطوبت موجود در کابین خودرو به حداقل میرسد. پس برای راحت تنفس نمودن احتیاج به باز نمودن پنجره خودرو پیش میاید (تا رطوبت داخل کابین از خارج خودرو تامین شود.)که باد ناشی از حرکت خودرو مزاحمت زیادی ایجاد منماید. از این جهت بادگیر در اینگونه مواقع بسیار لازم میشود.

یکی دیگر از مواقع استفاده از بادگیر برای رانندگان سیگاری میباشد. بدین صورت که کمی پنجره خود را باز می نمایند و دود ناشی از استعمال دخانیات براحتی از خودرو خارج شده. و مزاحمت کمتری برای سایر سرنشینان فراهم میشود. (البته مصرف دخانیات در هنگام رانندگی ممنوع است.)

  • مزایای بادگیر شیشه خودرو  

   بادگیر شیشه یا آفتابگیر خودرو ، یکی از آپشن های خودرو می باشد. که علاوه بر زیبایی ظاهری خودرو ، جهت جلوگیری از وزش باد به داخل کابین خودرو، نفوذ آب باران و آب روی شیشه جلو که به هنگام کار کردن برف پاک کن وارد خودرو می شود استفاده می گردد. نام دیگری که برای این محصول به کار می رود باران گیر نیز می باشد.

   به عنوان مثال در یک روز بارانی در حال رانندگی هستید. شیشه ها بخار میزند ، برای راه حل اندکی شیشه بغل خودرو را پایین می آوریم ، چه اتفاقی رخ میدهد؟

  • امکان خرابی قطعات برقی از جمله کلیدهای شیشه بالابر بعلت ورود قطرات باران
  • ورود صدای باد به داخل کابین که در سرعت آزار دهنده خواهد بود.

بادگیر شیشه سراتو

نصب بادگیر چه تاثیری دارد؟

  • جلوگیری از وزش آزار دهنده باد
  • جلوگیری از نفوذ آب باران، برف و خاک به داخل خودرو
  • کاهش شدت نور و اشعه ماوراء بنفش خورشید به داخل خودرو از دو سمت
  • کاهش دمای ماشین در هنگام پارک خودرو
  • نصب آسان
بادگیر شیشه نیسان پیکاپ ریچ
 شما می توانید جهت خریداری این محصول برای خودروی خود به فروشگاه اینترنتی اتوپارت نت مراجعه کنید. و بر حسب نوع خودرو، محصول مورد نظر را خریداری نمایید.
در صورت تمایل می توانید از وب سایت شرکت ایرپارتس کو، که که تنها نماینده شرکت HIC تایوان در زمینه بادگیر و پشه پران می باشد دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید