مقالات لوازم جانبی

لاینر عقب یا همان کفی عقب وانت

لاینر عقب کفی عقب نیسان پیکاپ ریچ
  • لاینر عقب چیست؟

لاینر عقب یا همان کفی عقب که در قسمت بار وانت قرار میگیرد را لاینر می گویند. این قطعه گاهی با نام حوض عقب وانت هم شناخته می شود. کفی عقب در دو مدل برای خودرو های وانت تک کابین و دو کابین ساخته شده است. جنس لاینر ها از پلی اتیلن سخت یا فشرده با ترکیبات انحصاری کارخانه های تولید کننده ورق این اجناس می باشد. بهترین انتخاب برای پوشش عقب وانت همین لاینر ها می باشد.لاینر عقب کفی عقب کاپرا 2

لاینر یا کفی عقب برای خودرو های نیسان پیکاپ، ریچ، وینگل، فوتون، کاپرا و کاپرا 2، مزدا وانت، ایسوزو، تویوتا هایلوکس ویگو و ریوو در دو مدل تک کابین و دوکابین تولید شده است.

معروف ترین کارخانه های تولید کننده این لاینر ها ، کارخانه مکس MAX LINER و آیرو AEROKLAS تایلند می باشد.از دیگر تولید کنندگان این محصول کشور نیوزلند هم می باشد. البته در درجه کیفیت پایین تری از مشابه تایلندی است و اخیرا چین نیز در این زمینه تولیداتی داشته که به مراتب بهتر از نیوزلندی می باشد.

  • تولیدات داخلی:

اخیراً فروشگاه اتوپارت نت با همکاری شرکت ایرپارتس کو توانسته اند. با یک کارخانه معتبر داخلی، تولید این محصول را آغاز نمایند. در حال حاضر لاینر پراید وانت و لاینر پیکاپ ریچ دو کابین را تولید نموده اند. که با کیفیت مشابه تایلندی برابری می نماید. کیفیت کفی عقب پراید و کفی عقی ریچ به اندازه ای بالا بوده که با نمونه تایلندی اشتباه گرفته می شود.

لاینر عقب کفی عقب پراید وانت 151لاینر عقب کفی عقب نیسان پیکاپ ریچ

برای سایر خودرو ها از جمله لاینر مزدا تک کابین و لاینر مزدا دوکابین هم در دست اقدام می باشد. و به زودی کفی عقب مزدا تک کابین و دو کابین روانه بازار مصرف می گردد. کفی های تولید شده تماماً از جنس مشابه تایلندی یعنی HDPE می باشد.

توصیه اکید:

لازم به توضیح است که یک سری کفی عقب از جنس فایبرگلاس در ایران تولید شده . که به هیچ وجه به خریداران توصیه خرید آنها داده نمیشود. زیرا هم بسیار شکننده و غیر مقاوم بوده. و هم کف قسمت بار خودرو را دچار آسیب می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید